Čajovna Harmonie
Telefon: +420 777 137 508
Email: info@cajovnaharmonie.cz

Vesmírné zahrady – výstava obrazů Romany Halfarové

Od října 2018 se stala součástí interiéru čajovny výstava obrazů Romany Halfarové, kterou autorka nazvala „Vesmírné zahrady„.  Romana Halfarová se narodila v říjnu roku 1980, ve znamení Vah. V současnosti žije a tvoří v Albertovci. Výtvarný svět ji provázel již od raného dětství. Od první třídy navštěvovala Lidovou školu umění v Hlučíně a poté vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Ostravě-Porubě. Studovaným oborem byla keramika, ale touhu po barvách v sobě cítila a vnímala stále více a silněji.

„Trvalo ještě mnoho let, než jsem namalovala svůj první obraz a jsem přesvědčena o tom, že obrazy čekaly na chvíli, kdy projdu úskalími života a budu připravena dávat na plátna barvy v takových energiích, aby dokázaly vše příjemné a pozitivní předat i ostatním. Věřím, že maluji se svými okřídlenými strážci“, to jsou slova Romany Halfarové, která vystihují motivaci a ambici její tvorby. Říká, že představu, co bude malovat má, ale mnohdy je její práce intuitivní, kdy stojíce před bílým plátnem neví, co bude vznikat.

Obrazy jsou malovány akrylovými barvami, které jsou v konečné fázi fixovány lesklým lakem na akrylové barvy.Výstava Romany Halfarové je prodejní a pokud  by Vás některý z obrazů zaujal, je možno si Vámi vybraný obraz zakoupit.