Čajovna Harmonie
Telefon: +420 777 137 508
Email: info@cajovnaharmonie.cz

Dalajláma: Síla pravdy

Začátek akce: 14.3.2018 18:00
Konec akce:14.3.2018 19:00
Kde:Čajovna Harmonie, Krnovská 20, Opava, 74601

Ve středu 14. března od 18:00 můžete shlédnout dokumentární film Irene Greve Dalajláma: Síla pravdy (2001/60 min.). Tento dánský snímek je součástí letošního Festivalu Pro Tibet, který každoročně pořádá ostravská společnost MOST ProTibet.

Slovy Jeho Svatosti dalajlámy: „Boj Tibeťanů je bojem mezi silou pravdy a silou zbraně. Síla pravdy přetrvá. Síla zbraně bude čím dál menší.“ Dokument provází charismatického mnicha, duchovního a politického vůdce tibetského lidu na jeho návštěvě v Dánsku. Ve veřejných projevech se dalajláma dělí o své přesvědčení o síle nenásilí, potřebě dialogu, respektu a porozumění. Poukazuje také na to, co nazývá kulturní genocidou: komunisté ruší kláštery, mniši se musejí podřídit převýchovným programům, čínská vláda se všemožně snaží vymýtit tradiční tibetský způsob života. Dalajláma je pro mnohé z nás ztělesněním soucitu. Jeho neotřesitelná víra v dobro a lidský potenciál každého člověka zní v dnešním světě jako povzbuzující hlas. Snímek nabývá na aktuálnosti se současnými událostmi v Tibetu.

Celý měsíc březen  bude v čajovně možno zakoupit tibetské výrobky.

Výtěžek z letošního Festivalu poputuje na podporu vzdělání tibetských dětí ve vesničce Tibetan Homes Foundation v Mussoorie v severní Indii.

Organizátoři: Strana zelených a Čajovna Harm

www.protibet.cz/projekty-v-cr/festival-protibet-2018/