Čajovna Harmonie
Telefon: +420 777 137 508
Email: info@cajovnaharmonie.cz

CAFÉ INDUSTRIAL – koncert ostravského tria

Začátek akce: 22.3.2018 19:00
Konec akce:22.3.2018 20:30
Kde:Čajovna Harmonie, Krnovská 20, Opava, 74601
Poznámka k ceně: Dobrovolné

Ve čtvrtek 22. března v 19:00 zazní první tóny koncertu ostravské skupiny CAFÉ INDUSTRIAL. Pravidelný hudební host naší čajovny k nám zavítá opět po roce a kromě nových skladeb se vrátí i k písním ze své poslední, velmi úspěšné desky, NITÍ. Společně se členy tria, které hraje v obsazení František Kuča (kytara, zpěv), Kristýna Kubinová (baskytara) a Viktor Dořičák (bicí), Vás zveme na čtvrteční koncert a jako pozvánku si dovolujeme ocitovat z recenzí jejich posledního alba:

„Na tuzemské alternativní scéně posledních let existuje jen málo hudebních nahrávek, které vás hned na první poslech doslova přikovají k židli a přinutí nejen k soustředěnému poslechu od začátku do konce, ale také k neustálému opakování tohoto procesu, při kterém se jednak těšíte na zajímavé momenty, které se vám stále více dostávají pod kůži, ale zároveň objevujete nové prvky, které jste předtím pro bohatost zdánlivě jednolitého celku nepostřehli. Jednou z takových nahrávek je nová kolekce ostravské kapely Café Industrial, která dostala trošku záhadný název Nití.“                  Aleš Honus (deník Ostravan)

„Skupina ve zpracování zvuku cílí na určitou mlhavost a slovy těžko popsatelnou naléhavost. Přitom nejde o žádný minimalistický ambient. Album je dostatečně pestré díky použití elektrické kytary, střídání baskytary s kontrabasem, jemné elektronice i nerockovému použití bicích. A píseň Indián chvílemi zní jako něco mezi Oldřichem Janotou a country …      … Café Industrial je prostě příjemná kapela, která si na nic nehraje, ale která má o své hudbě i textech jasné představy a bez kompromisů je nabízí. A to rozhodně není málo.            Milan Tesař (rádio Proglas)